VI Міжнародний турнір пам’яті Віктора Баннікова. Україна пробилась до фіналу!

У останньому турі групового раунду Меморіалу Віктора Баннікова юнацька збірна України перемогла сербських однолітків з рахунком 4:0 і здобула право грати у фіналі. За присутності на трибунах обухівського стадіону, де й проходив матч, керівників ФФУ на чолі з президентом Григорієм Суркісом, а також наставників національної та молодіжної збірних Олега Блохіна та Олексія Михайличенка підопічні Анатолія Бузника продемонстрували фантастичну гру, забезпечивши собі необхідну різницю м’ячів.

Нагадаю, що після поразки від збірної США (1:3) в попередньому турі наших хлопців, аби пробитися до фіналу, у поєдинку з сербами могла влаштувати перемога з різницею щонайменше в три м’ячі. Як бачимо, з цим завданням українці впоралися блискуче. Хоча попервах перебіг подій на полі не міг налаштувати нас на позитивні емоції. Незважаючи на звичну атакуючу схему «синьо-жовтих» (4-3-3), небезпечних моментів біля воріт сербського голкіпера Вілсона Чаковича майже не виникало.

Гра здебільшого точилася в центрі поля, і здавалося, в першому таймі рахунок так і не буде відкритий. Спалах активності команд стався перед самою перервою. Першими прокинулися гості. Спочатку з вигідної позиції схибив Нікола Мрич, а потім Предраг Стеванович не скористався помилкою нашого воротаря Антона Ситникова, який необачно залишив власний штрафний майданчик.

Утім, з відповіддю українці не забарилися, впевнено реалізувавши награну комбінацію. Розіграш одного зі стандартів завершився точним пасом Станіслава Причиненка на свого партнера по донецькому «Шахтарю» Єгора Картушова, який увігнав м’яча в нижній кут воріт. До речі, ця гірняцька зв’язка спрацювала вдруге на турнірі (згадаймо один з голів японцям). Але не в останнє…

В середині другого тайму гості провели низку замін, зміцнивши атакуючу ланку, внаслідок чого біля воріт Ситникова стало по-справжньому гаряче. Проте, український голкіпер діяв бездоганно, парирувавши кілька небезпечних «пострілів». Господарі, звісно, теж шукали щастя біля чужого карного майданчику. Врешті-решт, той самий Картушов після слаломного флангового проходу виклав м’яча на ногу Причененку, який упритул «розстріляв» Чаковича.

Третій гол «синьо-жовтих» вийшов доволі курйозним. Українці готувалися до чергового стандарту, коли сербський голкіпер, не дочекавшись сигналу рефері «без свистка не бити», залишив рамку і почав керувати гравцями у стінці. Не скористатися таким подарунком форвард одеського «Чорноморця» Віталій Балашов просто не міг… Але й то був ще не вечір. Остаточний рахунок встановив донеччанин Ігор Чайковський, незадовго до фінального свистка реалізувавши пенальті.

Тим часом у Києві з’ясовували стосунки інші представники групи «А» – американці та японці. Головні події цієї зустрічі сталися в другому таймі, коли на 44-й та 50-й хвилинах форвард команди США Чарльз Ренкен оформив дубль, а між цими голами (на 48-й) відзначився Раян Фінлі. Азійці зуміли відповісти єдиним влучним ударом з пенальті Генкі Харагучі на третій компенсованій хвилині.

Таким чином, груповий турнір виграла команда Анатолія Бузника і завтра виборюватиме головний трофей Меморіалу Баннікова у двобої з турками. За третє місце сперечатимуться американці та словаки, за п’яте – серби та росіяни, за сьоме – японці та поляки. Битви за «бронзу» та «золото» почнуться на столичному НТК ім. Віктора Баннікова о 13.00 та 16.30 відповідно.

Склад збірної України: Ситников, Поліщук, Прилєпов, Бутко, Гірський (Загінайлов, 72), Чайковський, Скляр, Причиненко, Сокол (Картушов, 34), Силантьєв (Балашов, 41), Жук (Пидченко, 60).

Голи: 1:0 Картушов (40+2), 2:0 Причиненко (68), 3:0 Балашов (69), 4:0 Чайковський (80+3, з пенальті).