Перша ліга. "Прикарпаття" - "Десна" 0:3. "Джокер" Дмитро Колодін

Прикарпаття0:3Десна
 Кожем'яченко 28, Колодін 83, 90
Іконніков, Гребинський, Гаврилишин (Бабюк, 46), Мельничук, Кавінський, Іванишин, Тофан, Худобяк (Веретко, 62), Ревуцький (Микуляк, 73), Корнієнко (Шпільчак, 79), Нодь Нікітенко, Щедраков, Чуланов, Бабор (Чорний, 77), Кучеренко, Кожем’яченко (Сердюк, 85), Рустамов, Єрмоленко (Колодін, 70), Круковець (Соколенко, 57), Боровков, Покаринін (Антонов, 90+3)
Попередження: Гаврилишин 16, Кавінський 31, Худобяк 62, Нодь 86, Тофан 89 Попередження: Круковець 12, Єрмоленко 45, Боровков 75, Кучеренко 76, Нікітенко 77
І треба було город городити, півроку (а то й більше) чекати смерті “Спартака”, щоб з’явити на світ таке от “Прикарпаття”? Із тими самими засновниками!? 0:3, 1:5, 0:3, 2:6, 0:4, 0:3. Далі буде? На післяматчеву прес-конференцію Сергій Пташник прийшов, щоб вибачитися за бездарну гру команди. Мовляв, в часи моєї молодості “Десна” й мріяти не могла про перемоги в Івано-Франківську. Й справді, Сергій Володимирович знає історію місцевого футболу трохи краще за своїх засновників, яких зациклило на цифрі “1989”. Хоча на офіційному сайті клубу вказано, що він веде свій відлік з 2004 р. Це як?

Проблем “Прикарпаття” журналісти торкнулися і в спілкуванні з наставником “Десни”, який, якщо пригадуєте, у березні-квітні ц. р. очолював саме івано-франківський “Спартак”. Сергій Кучеренко розповів, як після одного з матчів він з президентом клубу потрапив (випадково) до франківського губернатора. Перша особа області тоді заявила: “Я вам казав закривати клуб ще в грудні. А ви вдовольняєте свої амбіції”. Ну що ж, тепер в Івано-Франківську вдовольняють свої амбіції інші люди...

Що ж до власне гри. З боку “Прикарпаття” то було найгірше, що доводилося бачити цього сезону. У попередніх домашніх матчах франківці діяли агресивно, цього разу – занадто обережно, щоб не сказати, боязко. Чи такою була установка, чи так вийшло? Сергій Пташник: “А яка різниця. Як би ми не діяли, результат був би тим самим. У другому таймі ми пішли в атаку більшими силами. І що?”

Матч, який був відзначений аж десятьма “гірчичниками” від Можаровського (всі –заслужені), проходив здебільшого без воріт. В середині першого тайму “Десні” вдалася швидка результативна контратака. Гості по центру кількома пасами в один дотик пройшли увесь стрій прикарпатців і Кожем’яченко (його на ударну позицію вивели Кучеренко-молодший і Круковець) свого шансу не втратив. М’яч повз воротаря полетів у правий від нападника нижній кут воріт. У першій 45-хвилинці суперники мали ще по одному моменту після розіграшу кутових. На 8-й хвилині Покаринін пробив з кута воротарського майданчика у голкіпера. А на 35-й Тофан з порушенням правил намагався проштовхнути у ціль м’яч після рикошету від оборонця – Никитенко накрив кулю тільки на лінії воріт.

У другому таймі “Десна”, за словами Кучеренка-старшого, свідомо віддала ініціативу господарям. При цьому контргра у гостей розладналася повністю, м’яч зовсім їх не тримався. Так тривало десь із півгодини. Чи не боявся при цьому наставник за результат? А що у “Прикарпаття” були моменти для взяття воріт? – запитанням на запитання відповів Сергій Петрович вже по завершенні зустрічі. Моментів і справді не було. Були флангові передачі (зі штрафних, кутових, безпосередньо з гри), які, хоч і напрягали оборону “Десни”, проте особливих проблем не створювали. Хіба що на 46-й хвилині пасом Іванишина міг скористатися Ревуцький, однак пробив вище воріт.

При такій грі наставники обох команд досить довго не вдавалися до замін - лава запасних в обох клубів не така вже й довга. До того ж, у “Десни” з різних причин були відсутні Постолатьєв, Панчук і Кобець. І все-таки саме гравець, який вийшов на заміну (його прізвище винесено у заголовок), став героєм поєдинку. Серед франківських джокерів найактивнішим був Веретко. Тільки-но з’явившись на полі останній заробив для своєї команди вбивчий штрафний – по центру, майже з лінії штрафного майданчика. Однак Нодь тупо пробив у стінку.

Як потрібно реалізовувати такі моменти, кремезний півоборонець “Десни” продемонстрував на 83-й хвилині, коли Тофан з порушенням правил зупинив сольний прохід Кучеренка-молодшого. Вистріл Колодіна у дальню “дев’ятку” був невідпорним. До речі, ворота господарів у цьому матчі мав захищати Раковіца, та він трамувався на передматчевій розминці. Крапку ж у зустрічі деснянці поставили на другій компенсованій хвилині другого тайму. Чорний виборов у штрафному майданчику суперника верховий м’яч. Кучеренко наздогнав його на самісінькій лінії і прострілив вздовж воріт. Колодіну залишилося лише підставити ногу.

Як тут не згадати, що саме цей футболіст, також вийшовши на заміну, приніс перемогу “Десні” у попередньому поєдинку з “Севастополем”, також відзначившись двічі. Чотири голи за 36 хвилин – феноменальний результат. Браво, Дмитро!

P.S. Як стало зрозуміло зі слів головного тренера “Прикарпаття” Сергія Пташника, він не виключає своєї близької відставки. Принаймні у найближчі дні він планує поспілкуватися на цю тему з керівництвом клубу.