Перша ліга. "Прикарпаття" - "Олександрія" 1:1.“Прикарпаття” показало зубки

Прикарпатье1:1Александрия
Гребінський 53 Мельник 22
Іконніков, Гребінський, Баб’юк, Кавінський, Іванишин, Тофан, Микуляк (Ревуцький 46), Худоб’як (Коцабюк 81), Веретко, Керчу (Деренюк 46), Шпільчак (Корнієнко 44) Овсієнко, Азаров, Чередніченко, Первак, Кундель (Гончар 62), Казанюк, Пономар, Мельник (Шупік 80), Гітченко (Марченко 85), Тарасенко (Ніконов 68), Гребінюк (Кілікевич 63)
Попередження: Веретко 90 Попередження: Пономар 72, Марченко 90
“Прикарпаття” здобуло перше очко, а могло – й усі три. Та після 1:10 в трьох стартових поєдинках франківці були раді й тому, що є. Господарі мали подвійний привід для святкувань – цього дня відзначав свій день народження виконавчий директор “Спартака” і за сумісництвом директор стадіону “Рух” Іван Слюсар.

Попри статус аутсайдера, прикарпатці, як і в попередній домашній грі з “Оболонню”, обрали тактику першого номера. Чинивши певний тиск на ворота “Олександрії”, господарі, тим не менш, голевих моментів не створювали. Гості огризнулися, коли позаду вже була третина першого тайму – довгою передачею партнери вивели на побачення з Іконніковим Гребінюка. Однак нападник олександрійців не зміг одразу приборкати м’яч і момент було втрачено. Гол від гостей все ж не не забарився: ще одна довга передача (Тарасенко) з правого флангу завершилася тим, що Мельник метрів з 15-ти підрізав головою м’яч у дальній кут воріт.

Господарі одразу могли відігратися, причому, у доволі схожій ситуації, однак Микуляк після флангової передачі ударом головою спрямував м’яч у поперечку. До завершення першої половини гри олександрійці ще двічі прорізали оборону гостей. Проте сценарій попередньої домашньої гри “Прикарпаття” (“оболонці” забили до перерви два голи і доволі спокійно довели матч до перемоги) не повторився.

Більш досвідчена “Олександрія”, здавалося, тримала гру під контролем. Можливо, через це в діях гравців з’явилася деяка поблажливість. На 54-й хвилині хтось з оборонців не став боротися за м’яч, який виходив за межі поля. Однак його наздогнав прудкий Іванишин (чи не кращий у господарів в цій зустрічі?). Передача шостого номера прикарпатців у штрафний майданчик викликала паніку у лавах гостей, які так і не змогли розрядити ситуацію. Гребінський підібрав “снаряд” у 20-ти метрах від воріт і з другої спроби (першу суперники заблокували) відправив його за призначенням.

Підопічні Віктора Богатиря спробували переламати хід поєдинку, та майже одразу наразилися на стрімку контратаку: після проходу правим флангом Худоб’як переадресував м’яч Вереткові, а той відкотив його під удар Ревуцькому. Гостей врятувала лише майстерність Овсієнка. Ввійшовши в азарт, господарі продовжували тиснути на ворота гостей. Останні лише в середині тайму спромоглися організувати дві гострі контратаки, проте Гітченко і Казанюк своїми шансами не скористалися.

Захоплюючими вийшли останні хвилини зустрічі. Суперники обмінювалися контрвипадами, та все ж господарі були наполегливішими і гострішими. Вдало увійшов у гру Коцабюк. На 85-й хвилині зустрічі він небезпечно бив з розвороту – Овсієнко перевів м’яч на кутовий. Згодом у боротьбі з захисниками нападник “Прикарпаття” опинився на газоні. Трибуни стали вимагати пенальті, але львів’янин Грисьо був незворушним. А на третій компенсованій хвилині Коцабюку забракло якихось сантиметрів, щоб замкнути флангову передачу Іванишина.

Віктор Богатир (головний тренер “Олександрії”): “На одному класі сьогодні нікого не обіграєш, особливо, якщо суперник заряджений на боротьбу. Та скільки я не говорив про це гравцям, не допомогло... Очевидно, доведеться їх штрафувати. Хіба це гра? Це ж посміховисько. Ми цілком могли програти. Очевидно, справа у психології, адже фізично гравці готові. Схожа картина була у матчі з “Дністром”... Що ж до завдань на сезон, то президент клубу націлив нас на місце у чільному квартеті”.

Сергій Пташник (головний тренер “Прикарпаття”): “У нас був важкий старт, який, не побоюся це визнати, ми провалили. Після матчу з “Кримтеплицею” дали гравцям трішки перепочити і сьогодні в другому таймі “Прикарпаття” виглядало зовсім по-іншому. Я задоволений тим, як команда діяла після перерви, і першим здобутим очком. Завтра чотири гравці “Прикарпаття” (Іконніков, Гребінський, Худоб’як і Ревуцький – прим. авт.) вирушають у складі студентської збірної на Всесвітню універсіаду в Таїланд. Через це ми звернулися у ПФЛ з проханням перенести чергові матчі першості з “Динамо-2” і “Геліосом”. Якщо нам підуть на зустріч, то вже у грі з “Енергетиком” ви побачите зовсім іншу команду”.